[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8149″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Představte si místo v přímořských Alpách, kde končí všechny cesty. Vesnice jste nechali daleko za sebou, o městech nemluvě. Jste v divoké panenské přírodě kam jen oko dohlédne.

 

To je farma le Senteurs du Claut.

 

Na návštěvu tohoto místa jsme se těšily, nicméně skutečnost naprosto předčila naše očekávání. Dominantou farmy je kamenná budova, kterou si před 25 lety vyhlídli Sylvien a Alaine. Rozhodli se toto místo koupit, oživit a zrehabilitovat půdu, kterou nikdo nepoužíval 60 let.

 

V současné době se o celou farmu stará Christofer, který svůj život a každou volnou chvilku zasvětil práci s rostlinami.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Hlavní činností farmy je sběr bylin ve volné přírodě. Sbírá se zde tymián, rozmarýn, saturejka,  borovice lesní , jedle bělokorá , smrk , modřín , cypřiš a také další neméně vzácné rostliny řebříčekdivoká mrkevmyrta, kopřivy , jitrocel…

 

Samostatnou kapitolou je pak levandule, která se zbírá ve 3 nadmořských výškách a její vůně je tak pokaždé jiná.

 

Kvůli změnám klimatu také farma stále zvyšuje podíl rostlin pěstovaných na farmě. Pěstuje se zde verbena citrónová , meduňka , slaměnka , borůvka , estragon  a růže stolistá.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8147″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8151″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Rostliny se používá hlavně pro výrobu hydrolátů, esenciáních olejů a solárních macerátů.  Díky neutuchající péči Cristofera a jeho lásce, kterou vkládá do každého pracovního úkonu mají všechny výrobky neskutečně vysokou kvalitu. 

 

Jsou samozřejmě bio, eko a mají také spoustu dalších místních označení kvality, ale to hlavní přichází ve chvíli kdy si k nim přivoníte.

 

Ta průzračná vůně, energie která srší z těchto výrobků je nepopsatelná.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Vzhledem k velikosti farmy jsou zde zaměřeni a kvalitu před kvantitou. U každého výrobku je omezené množství, které nabízí k prodeji.  U vzácných hydrolátů se bavíme maximálně o litrech, které je možné nakoupit s tím, že další budou zase až za rok!

 

Proto jsme velmi rádi že se nám podařilo navázat spolupráci s touto farmou a první hydroláty už budete moci vyzkoušet na vlastní kůži v našich nových výrobcích.

 

Těšíte se?

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8145″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]