Meditace.
Slovo v poslední době omílané ze všech stran.
Kdo ale opravdu ví co to je?

Meditace je chvíle, kdy jste si vědomi sami sebe. Kdy cítíte že žijete, dýcháte, cítíte svou podstatu. A je úplně jedno jestli u toho sedíte v lotosovém květu, nebo zrovna nakupujete v hypermarketu. Jde jen o zaměření pozornosti dovnitř a uvědomování se.
Není to snadné, to víme všichni a proto je zde spousta věcí, která nám mohou pomoci v naladění se a celkovém uvolnění. Za sebe velmi doporučuji ticho a samotu, ale je spousta lidí, kteří vyžadují naprostý opak. Potřebují cítit společenství stejně nalazených lidí a zpívat třeba mantry.

Je to tedy jen o Vás. o Vašem nastavení, o tom co Vám dělá dobře.

Jedna věc je ale stejná a přetrvává. Pro ztišení se a užití si sebe sama v přítomném okamžiku je potřeba pozornost, která neplyne od Vás ven, ale od Vás dovnitř. Cokoli Vám pomůže udržet tuto pozornost je pro Vás přínosné a čím víc budete toto praktikovat, tím víc pocítíte vnitřního klidu a míru.

Něžná pomoc

Před pár lety u mne vznikl nápad na vytvoření oleje, který by byl takovým malým pomocníkem při uvědomování se. Dlouho předtím jsem meditovala s krystaly, a ač jsem často k těmto věcem skeptická, tak mne jejich energie oslovila a nadchla. Zkoušela jsem jejich účinky i v dalších oblastech života, ať už při tvorbě krystalové vody, v práci, pro klidný spánek. Nápad byl tedy “přenést” vlastnosti krystalů do olejíčku, který by mohl takto krásně pomáhat. Ke krystalům byly také přiřazeny vůně z čistě přírodních esenciálních olejů, jež samy o sobě napomáhají léčení pomocí aromaterapie.

Oleje nesou energetický náboj příslušného krystalu a spolu s vyváženou směsí esenciálních olejů vytvářejí synergickou směs pro osobní růst a pro radost.

První krystalové oleje se setkaly s velkým úspěchem od různých skupin lidí, ať už to byli maséři, lidé kteří praktikují meditaci, i lidé kterým olejíček dělá prostě jen velmi dobře a nevědí proč.

Uzeměná

Olej který pomáhá držet se nohama na Zemi.
Vhodný pro období vnitřního neklidu, kdy s tělem zmítají emoce a myslí se ženou mraky.
Pomáhá naladění se na sebe, na svou podstatu a bytí.
Kámen ametyst je neobyčejně silný. Jeho barva, která přechází od světle fialkové po temně fialovou symbolizuje, že dokáže obsáhnout všechny aspekty lidského života, krásu i utrpení. 

Vůně je silnější, kořeněno – bylinná s esencemi Geránia, Šalvěje Muškátové, Kadidla a Elemi. První dvě jmenované jsou typicky ženskou bylinou a podle zkušeností s ženami rezonují velmi silně:)

Můžeme ho přiřadit první, druhé a třetí čakře. Pokud pracujete s čakrami, tak si můžete ve vizualizaci představit jak olej tyto čakry harmonizuje.

Olejíček můžete nanášet na celé tělo, nebo se s ním nechat namasírovat. Pro uzemění stačí natřít nožky, pro práci na ženské podstatě masírovat podbřišek a pánev. Pokud potřebujete rychlé uzemnění, nebo nalazení na meditaci, tak stačí trochu olejíčku rozetřít ve dlaních a inhalovat jej.

Můj osobní tip pro nalazení na ženskou notu je udělat si večer teplou vanu s himalájskou solí, tělíčko řádně vypeelingovat a na závěr se natřít olejíčkem uzeměná.Nezapomeňte olej nanášet na vlhkou pokožku aby se rychle vstřebal.

Srdce dokořán

Velmi jemný olej, který nenásilně pomáhá přijímat vše takové jaké je a otevřít se novému.
Krystaly růženínu se svojí světle růžovou barvou pomáhají srdci, které je zmítáno touhami po něčem tam, v budoucnosti,
po něčem rádoby lepším, zatímco nám utíká přítomný okamžik.

Všechny situace kterými procházíme k nám přichází z určitého důvodu. Ten nemusíme znát, ani se často nepamatujeme čím jsme zavdali příčinu takového následku a tak situaci nepřijímáme. V nepřijetí je nepokora, odděluje nás to od sebe samých a od svého božství. Pokud dokážeme respektovat situaci, nebo událost která nastala, tak dochází k hlubokému uvolnění těla i mysli. Potom se může srdce, lépe řečeno celé já znovu otevřít pro život. Pokud to olejíčku dovolíme, tak nás při nalazení na sebe může navrátit do bodu nula, kdy není potřeba nic řešit jen být.

Vůně oleje je velmi jemná, jako mateřská náruč která nechává na chvíli spočinout unavenému člověku, který se stále za něčím žene. Podmanivá vůně Jasmínu s bílým grapefruitem a růží jakožto královnou květin nám dává připomenout že i my jsme králem, vládcem svého života.

Můžeme ho přiřadit čtvrté srdeční čakře a také páté krční čakře skrze kterou komunikujeme a říkáme nahlas své potřeby a přání.

Olejíček můžete opět využít na celé tělo i na masáž. Pro práci na sobě můžete masírovat hrudník a šíji. Olejíček je jemným pomocníkem v období hormonálních výkyvů, kdy je potřeba být k sobě maximálně ohleduplný a milý. Je také vhodný pro období těhotenství (kontraindikace – je zde obsažen jasmín ve velmi nízké koncentraci, i přes to užití olejíčku v prvním trimestru konzultujte sama se sebou) po porodu a všechny ženské záležitosti, které vyžadují něžnou laskavou podporu.

Klid duše

Silný a zároveň jemný.
Silně zacílený pro všechny hledající a toužící po chvíli vnitřního klidu.
Jemný a nenásilný ve svém projevu a působení.
Ukazuje že na vše je čas, vše je v pořádku tak jak právě je.

Chvíle kdy se můžete znovu nadechnout, uvědomit si, prožít vše co Vás potkalo a jít dál. Křišťál je čírý, bezbarvý minerál a tím jakoby připomínal tu ryzí čistotu bytí. Tady a teď, síla a klid, uvědomění. Křišťál je zároveň také výborným kamenem pro nalazení se na osobní vizi, zacílenía dodání síly celou akci uskutečnit. Zároveň připomíná že situace se může vyvinout i jinak ale ta pevnost je v nás, ne v okolnostech.

Vůně je bylinná po levanduli, kterou esenciální olej Ylang Ylang velmi zjemňuje a harmonizuje.

Z čaker mu odpovídá šestá čakra třetího oka a sedmá čakra temena hlavy.

Olej je vhodný na celé tělo i masáž. Pro nalazení na své vyšší sféry můžeme opět využít rozetření trošky oleje ve dlaních a inhalovat jej.  Miluji koupele takže je mým pomocníkem opět po vaně plné soli, kdy jej aplikuji na celé tělo, nechám vstřebat a už si jen užívám vůni a pocity naplnění životem.  Pro duchovní práci provádíme také ajurvédskou masáž hlavy a třetího oka.

Olej používám ve chvílích kdy chci prohloubit pocit celistvosti a naladit se na svou vnitřní sílu. Doporučuji také při špatném usínání, kdy stačí vmasírovat pár kapek do spánků.

Děkuji

Jsem moc ráda že tyto olejíčky plní svou úlohu a také za to že lidé stále více oceňují jejich neviditelný přesah. Děkuji moc za všechny Vaše tipy jak s oleji pracujete, i zde platí že jsem každý naprostý originál a to se projevuje i ve vašich vnuknutích jak olej použít. Pokud toužíte vyzkoušet si práci se všemi oleji najednou,  tak jsem pro Vás připravila sadu krystalovýh olejů TRINITY

Na závěr tohoto veledlouhého článku bych ráda napsala, že všechny popisy psychických dějů a vycházejí z vlastních prožitků. Tímto také zdravím všechny hledající a nacházející a přeji všem abychom si tuto cestu užívali jak jen to jde.

S láskou Denisa